Basit öğe kaydını göster

Acuner, Meryem
Acuner, Ahmet
2016-06-17T14:50:58Z
2016-06-17T14:50:58Z
http://hdl.handle.net/20.500.11834/1548
Bu görüşme,Ümraniye Belediyesi tarafından Bir Yastıkta 40 Yıl başlığı altında gerçekleştirilmiştir. Bu proje kapsamında yapılan görüşmelerin sayısı 25'tir.tr_TR
1944 yılında doğan Meryem Acuner ile 1946 yılında doğan Ahmet Acuner çifti, nasıl tanıştıklarını ve nasıl evlendiklerini anlatmaktadırlar. Ahmet Bey’in ailesi bu evliliğe pek sıcak bakmaz. İkisi de Yozgat doğumlu olan çift, 9 sene köyde yaşadıktan sonra İstanbul’a taşınır. Evlendikten sonra 3 sene boyunca çocukları olmayınca Ahmet Bey yeniden enlendirilmek istenir. Buna razı olmadığını söyleyen Ahmet Bey ile eşi Meryem Hanım’ın, sonradan 5 çocukları olur. Huzurun olmadığı yerde paranın da saadet getirmeyeceğini belirten Ahmet Bey, gençlere de tavsiyelerde bulunmakta ve evlilikte en önemli şeyin aile terbiyesi olduğunu ifade etmektedir.
Ümraniye Belediyesi
audio/x-mpegtr_TR
text/plain
turtr_TR
info:eu-repo/semantics/embargoedAccesstr_TR
Ailetr_TR
Evliliktr_TR
Boşanmatr_TR
Saygıtr_TR
Meryem Acuner ve Ahmet Acuner ile sözlü tarih görüşmesitr_TR
Görüşme
1944, Yozgat; T.C.; Kadın; Ev Hanımıtr_TR
1946, Yozgat; T.C.; Erkek; Devlet Memurutr_TR
Türkiye, İstanbultr_TR
Tekelioğlu, Tuluhan. Bir yastıkta 40 yıl. İstanbul.tr_TR


Bu öğenin dosyaları:

DosyalarBoyutBiçimGöster

Bu öğe ile ilişkili dosya yok.

Bu öğe aşağıdaki koleksiyon(lar)da görünmektedir.

Basit öğe kaydını göster

Bu veritabanı İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Sözlü Tarih Araştırmaları Veritabanı ve İstanbul’un Mekansal ve Kültürel Çeşitliliğine Yönelik Uygulama Örnekleri Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bilim ve Sanat Vakfı’na ait olup İSTKA ve T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV